ТАРНОРУДА

ЗБРУЧ ріка єдності!

Вітаю Вас Гість • Реєстрація • Вхід • RSS
Вівторок, 30.4.2024, 07:45
Головна » Статті » Історія

Післявоєнний період

Післявоєнний період

В 1967 році на полях артілі працювало 29 тракторів, 5 комбайнів, 11 вантажних автомобілів.

Трактористи Ф.С.Стимковський, І. Вальков, Ф.Магдюк, О.Кушнірчук на двох тракторах "Бєларусь” за сезон в 1968 році вивезли 122,8 тис. ц буряків.

Комбайнер П.В.Окаринський зібрав за сезон 111 га цукрових буряків, Ф.Ф.Камінський – 100 га.

Доброї слави зажили передові тваринники. Значно перевиконали свої соціалістичні зобов’язання доярки – Маселкко, Петрушко, які надоювали по 1880 – 2570 кг молока від закріплених за ними корів.

В січні 1970 року колгосп ім. Жданова об’єднався з колгоспом ім. Леніна села Поляни під назвою спецгосп ім..Леніна.

Трудову і політичну активність тарнорудців спрямовує партійна організація з 28 комуністів. Якої переважна більшість зайнята безпосередньо на виробництві.

В селі працювала дільнична лікарня на 25 ліжок, аптечний пункт, ясла. Повністю всі діти навчались в середній школі..

На кінець 80 –х років в селі працювало 27 учителів, 9 лікарів, 12 медичних працівників, 10 спеціалістів сільського господарства, 13 продавців.

У 1989 році було роз’єднано колгосп ім..Леніна с. Поляни, Канівка, Петрівка та Тарноруда і утворився колгосп "Поділля” с. Тарноруда. Головою колгоспу став Кондратюк В.А.

За його керівні роки у селі було побудовано: двохрядний і чотирьохрядний корівники, свиноферму, млин, новий дитячий садочок, було зроблений капітальний ремонт будинку культури, проведений природний газ у селі. Силами жителів села побудовано церкву і відновлено костьол, зроблено ремонт колгоспної контори.

У 1990 році на території села  Тарноруда утворилась Тарнорудська сільська  рада. Головою сільської ради був обраний Швець А.М., секретарем – Возна Є.П.

У 1996 році головою сільської ради обраний Дола І.Г., який на цій посаді пропрацював до березня місяця 1998 року.

У  березні місяці 1998 році на виборах до місцевих рад було обрано сільським головою Камінського Ф.Ф.  – секретарем Швець М.Й.

В 2000 році у колгоспі "Поділля” стає новий керівник колгоспу Семенюк М.В. За його перебування на керівництві було проведено газ у школі, де директором працює Ладишкіна Н.І., а також зроблений капітальний ремонт школи. Землі колгоспу було розпайовано, кожному селянину припало на пай  по 3,24 га землі. Частина людей вийшла з кооперативу "Поділля” забравши свої частки землі.

У 2002 році Семенка М.В. звільнено і очолює сільськогосподарський кооператив Маньківський Ю.В.

У жовтні 2004  року сільськогосподарський кооператив "Поділля” було перейменовано на ТОВ "Обрій плюс”, де інвестором стає Барановський С.С., а виконуючим обов’язки Маньківський Ю.В.

На січень 2005 року у школі навчається 114 дітей.

Діють православна церква та католицький костьол. На території села працює сільська рада, будинок культури, бібліотека, лікарська амбулаторія, аптека, два продовольчих магазини, один господарський магазин,  бар, млин. До 1 вересня 2005 року планується відкрити дитячий садок на 20 місць.

У 2005 році на території села проживає 604 жителі. У грудні 2005 року на Андрія було відкрито дитячий садок на 20 місць . Дитсадок названо "Малятко”.

У 2006 році відбулись вибори народних депутатів до місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Сільським головою с. Тарноруда  терміном на п’ять років обрано Камінського Ф.Ф., секретарем – Швець М.Й.

У Тарнорудській загальноосвітній школі 1-111 ступенів ввійшов в дію комп’ютерний клас, де нараховується 7 комп’ютерів. У школі навчається 104 учні з них 30 із сусідніх сіл Зайчики на Постолівка.

 

Категорія: Історія | Додав: mayherav (19.08.2011)
Переглядів: 652 | Теги: історія тарноруди | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]